
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Inverting, Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 75 MHz |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 12 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 9.8 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 20 ns |
| High Level Output Current | -12 mA |
| Low Level Output Current | 12 mA |
| Logic Function | AND, D-Type, Flip-Flop |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Max Frequency | 75 MHz |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 2 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1654
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24366
Ext.Price$0.24366
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24366 | $0.24366 |
| 10 | $0.16842 | $1.68420 |
| 50 | $0.14794 | $7.39700 |
| 100 | $0.12995 | $12.99500 |
| 500 | $0.11370 | $56.85000 |
| 1000 | $0.10687 | $106.87000 |
| 3000 | $0.10174 | $305.22000 |
